Logo firmy Redcom

Płyty warstwowe Redcom w chłodnictwie

REDCOM LTD posiada doświadczenie w montażu płyt warstwowych dla przemysłu spożywczego oraz branży chłodniczej.

Płyty warstwowe z rdzeniem styropianowym oraz poliuretanowym dostępne w ofercie firmy Redcom , dzięki najwyższym parametrom izolacyjności termicznej oraz wysokiej jakości systemu łączenia i mocowania, nadają się w szczególności do realizacji sufitów i przegród w mroźniach, chłodniach, przechowalniach oraz w innych środowiskach z kontrolowaną atmosferą.

Zamki płyt chłodniczych to najważniejszy detal

Komora chłodnicza ma za zadanie obniżyć temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Powstające podciśnienie sprzyja przepływowi powietrza z zewnątrz do wnętrza komory. Jeśli nie zadbamy o szczelność złącza (zamka płyty chłodniczej), wilgotne wewnętrzne powietrze może ponownie przekroczyć złącze i docierając do czoła płyty spowodować pojawienie się skroplin wewnątrz płyty czyli wewnątrz komory. Skropliny natrafiając na ujemne temperatury powodują tworzenie się lodu, który uszkadza konstrukcję złącza płyty, powodując dodatkowo utratę wydajności chłodzenia komory.

Dokładna analiza tych zjawisk spowodowała, że podczas montażu każdej płyty warstwowej posiadającej profil złącza, stosujemy odpowiednie uszczelnienia, dzięki którym osiągamy optymalne warunki użytkowania komory chłodniczej.

Ważność szczelności złącza płyt (bariera pary)

zobacz pozostałe artykuły z bazy wiedzy »