Logo firmy Redcom

Obróbki blacharskie

konterery biurowe

Obróbki blacharskie są najważniejszym elementem każdego dachu, jak również ściany wykonanej w technologii „lekkiej obudowy”, czyli tam gdzie wykorzystywane są takie materiały jak: blachy trapezowe, kaset ścienne, płyty warstwowe, blachodachówki, kasetony elewacyjne, panele na rąbek stojący itp.

Produkuje się je z blachy płaskiej stalowej lub aluminiowej powlekanej w kolorze dobranym zgodnie z przeznaczenia danego obiektu. Bardzo ciekawym i polecanym przez firmę REDCOM rozwiązaniem jest zastosowanie obróbek blacharskich w takim kolorze, aby architektonicznie podkreślić walory danego pokrycia dachowego lub obudowy ściennej w korelacji z zamontowaną obudową.

Wymiary i kształt obróbek uzależnione są od specyfiki dachu oraz ścian, co wiąże się z tym, że ostateczne decyzje co do danej obróbki podejmowane są w porozumieniu z Wykonawcą obudowy. Stanowią one o końcowym efekcie wizualnym całego przedsięwzięcia. Obróbki blacharskie firmy REDCOM oraz dostępna kolorystyka blach powlekanych umożliwiają Architektom i Wykonawcom w swobodnym kształtowaniu odpowiednich zestawień.


  • gatunek stali: S280GD – S320GD + min. Z225 / aluminium
  • grubość blachy: 0,50 mm – praktycznie większość kolorów RAL
  • grubość blachy: 0,70 mm - RAL 8017/8019/9010/9006/7024
  • grubość aluminium: 1,20 mm – RAL 8019 / RAL 9016
  • długość obróbek: standardowo – l=2500 mm , na życzenie zapewniamy obróbki do l=6000 mm, zadaj pytanie
  • powłoki: Poliester